Warsztaty kreatywnej improwizacji – Zlatko Kaučič

Zapraszamy na warszty kreatywnej i spontanicznej improwizacji , które poprowadzi Zlatko Kaučič.

Uczestnicy, którzy zapiszą się na warsztaty otrzymują darmowy wstęp na wszystkie koncerty 14. Krakowskiej Jesieni Jazzowej 2019

Informacje: 517612622, lucjan.towpik@gmail.com

08.11.2019, godz. 18:30,

Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego, ul . Józefińska 10

Sala Koncertowa

 

Zlatko Kaučič

Ten wszechstronny perkusista swoją karierę rozwijał przez wiele lat z dala od rodzinnej Słowenii – we Włoszech, Hiszpanii oraz Holandii. Współpracował z najważniejszymi przedstawicielami nurtu europejskiej awangardy. Kaučič komponuje muzykę dla teatru oraz tańca, jest zaangażowany w muzyczną edukację (uczył gry na perkusji m.in w szkole jazzowej „Taller de musicos”), prowadzi warsztaty. W książce „The Masters of Fire” Peter Amalietti wymienił go w jednym rzędzie z takimi postaciami jak Archie Shepp, Sun Ra, John Cage czy Pat Metheny. W roku 2018, z okazji czterdziestolecia działalności artystycznej, nakładem Not Two Records ukazało się pięciopłytowe wydanie Diversity, zawierające nagrania z lat 2012-2017 z takimi artystami jak Lotte Anker, Evan Parker, Agusti Fernandez, Phil Minton oraz Rafał Mazur.

W tym roku na Krakowskiej Jesieni Jazzowej wystąpi dwukrotnie – 6 listopada razem z Joëlle Léandre, Mateuszem Rybickim i Zbigniewem Kozerą. W dzień później (7 listopada) zaprezentuje swój solowy występ. Oba koncerty odbędą się w Klubie Alchemia.

 

Biografia: Zlatko Kaučič

Biografia: Zlatko Kaučič

drums, percussion

Otrzymał nagrodę urzędu miasta BRDA w ramach uznania swoich zasług jako kreatywnego muzyka cenionego na całym świecie. W książce „The Masters of Fire” Peter Amalietti umieścił wywiad ze Zlatko obok rozmów z takimi postaciami jak Archie Shepp, Sun Ra, John Cage, Paquito D’Rivero, Pat Metheny, Odeon Pope, Reggie Workman, Dennis Gonzalez i Woddy Shaw.

44 komentarze do “Warsztaty kreatywnej improwizacji – Zlatko Kaučič

Dodaj komentarz