Ingebrigt Håker Flaten (EXIT) Knarr

Ingebrigt Håker Flaten (EXIT) Knarr

16 kwietnia 2024

Basista Ingebrigt Håker Flaten to pod wieloma względami muzyczny globtroter.  regularnie koncertuje na całym świecie, w Austin w Teksasie założył zespół The Young Mothers, a w Bogocie wykładał na Uniwersytecie Javeriana. Bardzo się cieszymy, że po raz pierwszy zawita do Polski ze swoim międzynarodowym sześcioosobowym zespołem (Exit) Knarr, który swoją […]

Koncert finałowy:  Edition Redux

Koncert finałowy: Edition Redux

29 października 2023

Bohaterem wieczoru będzie Ken Vandermark ze swoim najnowszym zespołem Edition Redux, który współtworzą: pianista Erez Dessel, grająca na tubie Beth McDonald oraz perkusistka Lily Finnegan.

Duet Strycharski / Tarwid

Duet Strycharski / Tarwid

28 października 2023

Znakomici, kreatywni i nieustannie poszukujący artyści stworzą muzykę będącą połączeniem brzmienia fletów blokowych, fortepianu i subtelnej elektroniki.

Mazur / Kim / Grzywacz – „Song of the Black Crane”

Mazur / Kim / Grzywacz – „Song of the Black Crane”

22 października 2023

W niedzielny wieczór w Alchemii Rafał Mazur zaprezentuje projekt specjalny „Song of the Black Crane”. Będzie to komprowizacja jego autorstwa na trzech instrumentalistów i pejzaż dźwiękowy, inspirowana tradycyjną sztuką koreańską.

Górczyński / Gucik – „Roboty w lesie”

Górczyński / Gucik – „Roboty w lesie”

20 października 2023

Koncertową część KJJ rozpoczniemy od prezentacji polskiej sceny improwizowanej i projektu „Roboty w lesie” Michała Górczyńskiego, któremu towarzyszyć będzie wiolonczelista Jakub Gucik.

DUET KEN VANDERMARK / PAAL NILSSEN-LOVE

DUET KEN VANDERMARK / PAAL NILSSEN-LOVE

7 czerwca 2023

Duet Paal Nilssen-Love i Ken Vandermark  pracuje razem w przyspieszonym tempie od 2002 roku i od tego czasu wydał siedem albumów z wyjątkową i szeroką muzyką improwizowaną.

Mikołaj Trzaska – Mono

Mikołaj Trzaska – Mono

3 czerwca 2023

Mikołaj Trzaska to ikona jazzowej awangardy w Polsce. Na stałe związany z Gdańskiem, odbywa bliskie i dalekie podróże muzyczne w poszukiwaniu wspólnego mianownika pomiędzy muzyką chasydzką i współczesną muzyką improwizowaną.

LENCASTRE / KOZERA / TRILLA – KJJ // POSTSCRIPTUM

LENCASTRE / KOZERA / TRILLA – KJJ // POSTSCRIPTUM

30 października 2022

Dwóch muzyków z Półwyspu Iberyjskiego i jeden reprezentant rodzimej sceny. Poszukiwania muzyczne zaprowadziły ich w niemal każdy zakątek świata, spektrum zainteresowań to dwudziestowieczna awangarda, brzmienia Afryki i Indii, amerykański jazz, ale też doom metal. Łączy ich swobodna improwizacja.

DAMASIEWICZ / WÓJCIK –  KJJ // POSTSCRIPTUM

DAMASIEWICZ / WÓJCIK – KJJ // POSTSCRIPTUM

26 października 2022

Piotr Damasiewicz: trąbka, fisharmonia, głos, perkusja Kuba Wójcik: gitara, elektronika Duet powstał z potrzeby eksploracji sonorystycznych przestrzeni, gdzie każdy dźwięk ma znaczenie, a całość przyjmuje postać muzycznej medytacji. Intrygujące połączenie brzmienia trąbki i gitary, wzbogacone o całą gamę perkusjonaliów, wokaliz i elektroniki, otwiera wielowymiarową przestrzeń do artystycznych poszukiwań. Opowieść którą kreują, łączy w sobie duchowość i […]

Homburger /Guy /Mazur/Niggli

Homburger /Guy /Mazur/Niggli

20 października 2022

Wieczór specjalny, który wypełnią muzyczne nowości serwowane przez improwizatorów od lat blisko współpracujących z KJJ.