Citimprovisation – The Sounds in Between

Premiera polsko-koreańskiego projektu audiowizualnego zrealizowanego na zlecenie Centrum Kultury Koreańskiej (the Korean Cultural Center in Poland).

Projekt to trzyczęściowa komprowizacja (kompozycja dla improwizatorów) połączona z pejzażami dźwiękowymi dwóch miast: Krakowa i Seulu. Dwie pierwsze części to dźwięki obu miast, ułożone w „rozszerzony pejzaż dźwiękowy”. Pełnią rolę specyficznych „partytur dźwiękowych”, z którymi pracują studyjnie muzycy – krakowscy improwizują z dźwiękami Seulu, a koreańscy z dźwiękami Krakowa. W trzeciej części „rozszerzony pejzaż” złożony jest z dźwięków obu miast i wszyscy muzycy improwizują z taką „partyturą dźwiękową”.

Wandering the Sound(scape) jest projektem autorskim Rafała Mazura, częścią jego szerokiej działalności artystyczno-filozoficznej, realizacją założeń zebranych w koncepcie Listening Philosophy. Całość projektu zostanie przedstawiona publiczności w postaci filmu z nagraniami poszczególnych części (trzech improwizacji) oraz z wywiadami liderów z obu miast: z Rafałem Mazurem i Sunjae Lee.

 

Kraków

Rafał Mazur – akustyczna gitara basowa

Paulina Owczarek – saksofon altowy

Michał Dymny – gitara elektryczna

Tomek Chołoniewski
– instrumenty perkusyjne

 

Seul

Sunjae Lee – saksofon

Eunyoung Kim – fortepian

Junyoung Song – perkusja

Taekjoon Kim – flet

 

28.11 GODZINA 18:00 (przed koncertem finałowym rezydencji BLUE SHROUD BAND)

Miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury

Wstęp niebiletowany

Biografia: Rafał Mazur

Biografia: Rafał Mazur

Głównym polem zainteresowania i działania jest dla Rafała swobodna improwizacja, zarówno zespołowa jak i solowa. Od kilku lat artysta działa energicznie na europejskiej scenie muzyki improwizowanej, jest zapraszany na koncerty i festiwale, oraz zaprasza zagranicznych muzyków-improwizatorów na wspólne koncerty w Polsce.

Dodaj komentarz