The Resonance Ensemble – wieczór III

21 lis 19:00
3662 dni temu czwartekAlchemia
The Resonance Ensemble – wieczór III
Po dwu latach przerwy powraca Resonance Kena Vandermarka – grupa ucieleśniająca jedną z najważniejszych idei festiwalu – kreowania artystycznych zdarzeń pomiędzy artystami pochodzącymi z różnych krajów.

Przez sześć lat istnienia, ten amerykańsko-szwedzko-ukraińsko-polski zespół, stał się jednym z najważniejszych regularnie działających, improwizujących, dużych ansambli na światowej scenie.

Urodził się jednak tu, w Krakowie, tutaj też dokonał swoich pierwszych nagrań, utrwalonych zresztą przez krakowską Not Two Records w imponującym 10 płytowym boxie, dokumentującym zarówno pracę małych formacji, jak i wielki orkiestrowy finał.

Podobnie będzie i tym razem. Resonance powraca na festiwal w odsłonach kameralnych oraz jako wielkoformatowy band, ale już w nieco innym składzie.

Usłyszymy więc starych znajomych sprzed lat m.in. Tima Daisy’ego, Dave’a Rempisa, Michaela Zeranga, Stevea Swella, Mikołaja Trzaskę, a także muzyków mających nieco krótszy staż w słynnej grupie, jak choćby amerykański gitarzysta basowy Devin Hoff czy znany doskonale polskiej publiczności klarnecista Wacław Zimpel.

SKŁAD WIECZÓR III

  1.  Mikołaj Trzaska, Michael Zerang
  2. Tim Daisy, Dave Rempis, Steve Swell, Mark Tokar
  3. Magnus Broo, Michael Zerang

 

Bilety 35 zł w przedsprzedaży, 45 zł w dniu koncertu

Mikolaj Trzaska fot.K.Penarski

Mikolaj Trzaska fot.K.Penarski

 

Resonance, jako projekt specjalny Krakowskiej Jesieni Jazzowej, od pierwszych koncertów jesienią 2007 roku, poprzez europejską trasę w roku 2009 oraz koncerty w USA w marcu 2011 i występy na festiwalach (m.in. Cormons we Włoszech, St.Johann w Austrii czy Chicago Jazz Festiwal), nieustannie wzbudza zachwyt publiczności i krytyków, a wydawane pod szyldem zespołu płyty (do tej pory ukazały się: płyta winylowa w 2008, box 10CD’s w 2009 oraz kompakty w 2011 i marcu 2012) wszędzie uzyskują najwyższe oceny fachowej prasy.

Tworzą go:

Ken Vandermark (USA) – tenor & baritone saxes, clarinet

Magnus Broo (Sweden) – trumpet

Tim Daisy (USA) – drums

Per-Âke Holmlander (Szwecja) – tuba

Dave Rempis (USA) – tenor & alto saxes

Steve Swell (USA) – trombone

Mark Tokar (Ukraina) – bass

Mikołaj Trzaska (Polska) – alto sax, bass clarinet

Michael Zerang (USA) – drums, percussion

Wacław Zimpel (Polska) – clarinet, bass clarinet

Devin Hoff (USA) – bass guitar

Biografia: Mikołaj Trzaska

Biografia: Mikołaj Trzaska

Kompozytor, saksofonista, klarnecista basowy.

Wybitny polski multiinstrumentalista. Gra ze sławami europejskiej i amerykańskiej sceny jazzowej. Jego zdaniem jedną z najważniejszych rzeczy w sztuce jest niezatracanie własnej indywidualności

Biografia: Michael Zerang

Biografia: Michael Zerang

Jeden z najchętniej zapraszanych do współpracy bębniarzy/perkusistów sceny, zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Europie przez muzyków takich jak Peter Brotzmann czy Fred Lonberg-Holm.

Dodaj komentarz