Mazur / Kim / Grzywacz – „Song of the Black Crane”

W niedzielny wieczór w Alchemii Rafał Mazur zaprezentuje projekt specjalny „Song of the Black Crane”. Będzie to komprowizacja jego autorstwa na trzech instrumentalistów i pejzaż dźwiękowy, inspirowana tradycyjną sztuką koreańską.

Koncert wpisuje się w jedną z ważniejszych idei festiwalu – kreowanie artystycznych  zdarzeń pomiędzy artystami pochodzącymi z różnych krajów. Artyście grającemu na akustycznej gitarze basowej towarzyszyć będą mezzosopranistka Marta Grzywacz, związana z Hashtag Ensemble, kolektywem wykonującym muzykę współczesną, oraz grająca na tradycyjnych bębnach koreańskich Jihye Kim – specjalistka od unikatowych brzmień inspirowanych dziką naturą, liderka zespołu FROMS wykonującego współczesne world music i współzałożycielka SaaWee, koreańskiego szamańsko-rytualnego projektu.

Jihye Kim – instrumenty perkusyjne
Marta Grzywacz  — mezzosopran
Rafał Mazur – akustyczna gitara basowa

 

Bilety 50 zł  przedsprzedaż i 60 w dniu koncertu.

KARNET weekendowy: 80 zł

KARNET : 160 zł  (obejmujący wszystkie wydarzenia festiwalu)

Miejsce: Alchemia, Estery 5

Kraków

Godz:20:00

Biografia: Jihye Kim

Biografia: Jihye Kim

Bębniarka i kompozytorka zajmująca się tradycyjną muzyką koreańską, muzyką współczesną oraz muzyką improwizowaną. Kształciła się w zakresie tradycyjnej koreańskiej gry na perkusji, ale jej muzyczna podróż wykracza poza nią – obejmuje gatunki eksperymentalne, improwizacyjne, współczesne i jazz. Tworzy niepowtarzalne brzmienia inspirowane dziką naturą, łączy elektroniczne barwy z tradycjami. Zdobyła nagrodę […]

Biografia: Rafał Mazur

Biografia: Rafał Mazur

Głównym polem zainteresowania i działania jest dla Rafała swobodna improwizacja, zarówno zespołowa jak i solowa. Od kilku lat artysta działa energicznie na europejskiej scenie muzyki improwizowanej, jest zapraszany na koncerty i festiwale, oraz zaprasza zagranicznych muzyków-improwizatorów na wspólne koncerty w Polsce.

Dodaj komentarz