Krakow Jazz Autumn Preview – Agustí Fernández & Rafał Mazur Duo

Lato pomału dobiega końca. Zanim zagości na dobre w Krakowie Jesień Jazzowa proponujemy przedsmak tego co nas czeka w październiku i listopadzie.

W ramach Krakow Jazz Autumn Preview na fale muzyki improwizowanej wejdziemy wraz z polsko-hiszpańskim tandemem. Agustí Fernández i Rafał Mazur to muzycy dobrze znani publiczności Krakowskiej Jesieni zarówno z licznych kolaboracji, jak i solowych występów.

Fernández to według oceny nowojorskiego “The Village Voice” jeden z najważniejszych i najbardziej twórczych muzyków hiszpańskich obecnych we współczesnej pianistyce. Urodzony w 1954 r. w słonecznym mieście Palma de Mallorca pianista ma w swoim dorobku współpracę z takimi muzykami, jak Peter Kowald czy Derek Bailey. Od 2002 r. jest członkiem New Orchestra Barry’ego Guya. Uczestnicy Krakowskiej Jesieni Jazzowej mogli go usłyszeć podczas zeszłorocznej edycji także jako członka Sai Trio – zespołu łączącego muzykę improwizowaną z tańcem na żywo..

Jego muzycznym partnerem będzie rodowity krakowianin, Rafał Mazur.

Mazur to gitarzysta, którego instrumentem rozpoznawczym jest akustyczna gitara basowa. Swoją muzyczną, głównie jazzową i improwizowaną twórczość od lat prezentuje z powodzeniem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Współpracował z muzykami tworzącymi szeroko pojętą scenę jazzową oraz muzykę eksperymentalną, tworząc m.in. polsko-węgierską grupę Ensemble 56, trio Mockunas/Mazur/Strid oraz Mazur/Neuringer Duo oraz Kaluza/Majewski/Mazur/Suchar. W tym ostatnim składzie artyści nagrali album „Tone Hunting”, który w październiku 2013 ukazał się nakładem oficyny Clean Feed. Warto wspomnieć, że jego prywatne zainteresowania – filozofia chińska i praktyki tao – odnajdują odzwierciedlenie w procesie twórczym i samej muzyce.

Występ podczas Jazz Autumn Preview nie będzie pierwszą kolaboracją hiszpańskiego pianisty i polskiego gitarzysty. Muzycy współpracowali ze sobą m.in. podczas rezydencji Fernándeza na warszawskim festiwalu Ad Libitum w 2014 r. Koncert będzie też okazją do oficjalnej prezentacji wspólnie nagranych przez nich utworów, które trafiły na album “Ziran”, wydany przez krakowską oficynę Not Two.

Koncert jest częścią bloku programowego: Polska scena improwizowana promującego polskich muzyków oraz ich międzynarodowe projekty.

KRAKOW JAZZ AUTUMN PREVIEW
AGUSTÍ FERNÁNDEZ / RAFAŁ MAZUR DUO

Agustí Fernández – piano
Rafał Mazur – acoustic bass guitar

Bilety 30 zł przedsprzedaż 40 zł w dniu koncertu dostępne na stronie Alchemii

( https://alchemia.com.pl/program/krakow-jazz-autumn-preview-agusti-fernandez-rafal-mazur-duo/)

 

 

Biografia: Rafał Mazur

Biografia: Rafał Mazur

Głównym polem zainteresowania i działania jest dla Rafała swobodna improwizacja, zarówno zespołowa jak i solowa. Od kilku lat artysta działa energicznie na europejskiej scenie muzyki improwizowanej, jest zapraszany na koncerty i festiwale, oraz zaprasza zagranicznych muzyków-improwizatorów na wspólne koncerty w Polsce.

49 komentarzy do “Krakow Jazz Autumn Preview – Agustí Fernández & Rafał Mazur Duo

Dodaj komentarz