Koncert finałowy: Edition Redux

Bohaterem wieczoru będzie Ken Vandermark ze swoim najnowszym zespołem Edition Redux, który współtworzą: pianista Erez Dessel, grająca na tubie Beth McDonald oraz perkusistka Lily Finnegan.

Skład ten jest uzupełnieniem zespołów cieszących się międzynarodowym uznaniem, do których należą The Vandermark 5, FME, The Resonance Ensemble, The Territory Band, Made To Break i Marker.

Oprócz Vandermarka, który gra z grupą na saksofonie i klarnecie, w skład kwartetu wchodzą artyści reprezentujący kolejną falę chicagowskiej kreatywnej sceny muzycznej.

Muzyka Edition Redux obejmuje zakres zainteresowań i wpływów Vandermarka, włączając eksperymentalny jazz AACM, różne szkoły muzyki improwizowanej z Anglii, Holandii i Niemiec, post-punk, Tropicalia, dub i funk.

 

Ken Vandermark – saksofon tenorowy, klarnet Bb

Erez Dessel – piano

Beth McDonald – tuba

Lily Finnegan – perkusja

 

Bilety 50 zł  przedsprzedaż i 60 w dniu koncertu.

KARNET weekendowy: 80 zł

KARNET : 160 zł  (obejmujący wszystkie wydarzenia festiwalu)

Miejsce: Alchemia, Estery 5

Kraków

Godzina 20:00

 

 

Biografia: Erez Dessel

Biografia: Erez Dessel

Improwizator, pianista, kompozytor i pedagog. Po zdobyciu wielu nagród – Downbeat Student Music Awards, Dessel – przeniósł się do Bostonu, aby studiować w New England Conservatory of Music (NEC), gdzie pracował z wieloma luminarzami jazzu, takimi jak Billy Hart, Ethan Iverson i Jason Moran. W Bostonie występował regularnie, m.in. na […]

Biografia: Lily Finnegan

Biografia: Lily Finnegan

Perkusistka, kompozytorka i improwizatorka urodzona i mieszkająca w Chicago. W 2021 roku zdobyła tytuł magistry muzyki w Berklee College of Music w Bostonie Massachusetts. Otrzymała pełne stypendium na udział w Berklee Global Jazz Institute, 20 osobowej międzynarodowej kadrze muzyków prowadzonej przez Danilo Pereza. W Berklee była również częścią Institute of […]

Biografia: Ken Vandermark

Biografia: Ken Vandermark

Od kilku lat, jeden z najważniejszych muzyków współczesnego jazzu. Rewelacyjnie sprawny saksofonista (przede wszystkim tenorowy) i klarnecista (przede wszystkim basowy). Jego gra na obu tych instrumentach, powoduje, że znaleźć się on powinien pośród najwybitniejszych przedstawicieli obu tych instrumentów we współczesnym jazzie. Winien być jednak postrzegany także jako animator jazzowej sceny. Wielość projektów, które prowadzi doprawdy imponuje.

Dodaj komentarz