Erez Dessel

Erez Dessel

Improwizator, pianista, kompozytor i pedagog.

Po zdobyciu wielu nagród – Downbeat Student Music Awards, Dessel – przeniósł się do Bostonu, aby studiować w New England Conservatory of Music (NEC), gdzie pracował z wieloma luminarzami jazzu, takimi jak Billy Hart, Ethan Iverson i Jason Moran.

W Bostonie występował regularnie, m.in. na festiwalu Celebrity Series Jazz Along the Charles, w Isabella Stewart Gardner Museum i Wally’s Jazz Club.

Jako pedagog brał udział wraz ze swoim zespołem w ponad 50 warsztatach w rejonie Bostonu, a także został wybrany, aby zabrać swoją grupę na Virginia Arts Festival i poprowadzić tydzień kursów mistrzowskich w szkołach publicznych i przestrzeniach społeczności.

Po ukończeniu NEC w 2020 roku, Dessel przeniósł się do Savannah w stanie Georgia, aby objąć stanowisko dyrektora muzycznego Savannah Music Festival Jazz Academy, pierwszego i jedynego w Savannah darmowego programu jazzowego dla młodzieży po szkole.

Podczas pobytu w Georgii regularnie występował na całym Południu w przestrzeniach artystycznych w Atlancie, Columbia SC i Asheville NC, a także debiutował swoją godzinną improwizacją solową i dziełem multimedialnym „Residue” w Savannah Cultural Arts Center.

Obecnie mieszka w Chicago, gdzie miał szczęście grać z wieloma muzykami improwizującymi w miejscach takich jak Hungry Brain czy Elastic Arts. Muzyka Dessela koncentruje się na eksplorowaniu improwizacji, notacji graficznej i struktur polirytmicznych.

Wydarzenie: Koncert finałowy:  Edition Redux

Wydarzenie: Koncert finałowy: Edition Redux

29 października 2023

Bohaterem wieczoru będzie Ken Vandermark ze swoim najnowszym zespołem Edition Redux, który współtworzą: pianista Erez Dessel, grająca na tubie Beth McDonald oraz perkusistka Lily Finnegan.

Dodaj komentarz