Paal Nilssen-Love

Perkusista

Paal Nilssen-Love

Paal Nilssen Love by Peter Gannushkin

Norweg mówi o sobie, że wychował się w klubie jazzowym prowadzonym przez jego rodziców. Studiował jazz na uniwersytecie w Trondheim, i w wieku dwudziestu lat był już znany na krajowej scenie. Dziś jego sława sięga zdecydowanie dalej.

Paal ma w swoim portfolio takie projekty jak Peter Brötzmann Chicago Tentet, Atomic, School Days, The Thing, Frode Gjerstad Trio, Sten Sandell Trio, Scorch Trio, Territory Band, FME, jak też przeróżne projekty duetowe (z Kenem Vandermarkiem, Johnem Butcherem, Matsem Gustafssonem, Nilsem Henrikiem Asheimem, Marhau, Joe Mc Phee).

Podczas 14. Krakowskiej Jesieni Jazzowej wystąpi w ramach Swell Project oraz z własnym zespołem Ballister.

Wydarzenie: BALLISTER

Wydarzenie: BALLISTER

28 października 2019

„Trio saksofonisty Dave’a Rempisa, wiolonczelisty Freda Lonberga-Holma i perkusisty Paala Nilssena-Love’a ma zdolność do unicestwiania uszu”, pisze Mark Carroto dla All About Jazz.

Wydarzenie: SWELL PROJECT // REZYDENCJA / FINAŁ W RADIO KRAKÓW

Wydarzenie: SWELL PROJECT // REZYDENCJA / FINAŁ W RADIO KRAKÓW

9 października 2019

W brzmieniu puzonu Steve’a Swella zawiera się cała historia jazzu, nie tylko awangardowego. Koncertował i nagrywał z szerokim gronem osobowości jazzowych – od legend nurtu tradycyjnego, takich jak Lionel Hampton i Buddy Rich, po uznanych awangardzistów – jak Anthony Braxton, Bill Dixon, William Parker i Cecil Taylor.

Dodaj komentarz