THE YOUNG MOTHERS

Ten amerykański zespół może okazać się największym zaskoczeniem festiwalu. Łączą jazz, noise, hip hop, elektronikę i muzykę afrykańską, często w ramach jednego utworu.

Zespół powstał w 2012 w Austin w Teksasie z inicjatywy norweskiego basisty Ingebrigta Håkera Flatena (Atomic, The Thing), współpracownika takich artystów jak Ken Vandermark, John McPhee czy Paal Nilssen-Love. Na koncie ma prawie 30 wydawnictw, z czego najnowsze to En Las Montañas de Excesos (Self Sabotage Records, 2018), wspólny projekt z Chrisem Cogburnem, Henrym Kaiserem i Bobem Hoffnarem. Flaten pomieszkiwał w Chicago i był częścią tamtejszej sceny muzyki improwizowanej, jednak w 2009 postanowił osiąść właśnie w Teksasie.

W projekcie Young Mothers dołączają do niego gitarzysta Jonathan Horne (White Denim, Plutonium Farmers), saksofonista Jason Jackson (współpracownik Leroya Jenkinsa, Pauline Oliveros i Williama Parkera), trębacz i raper Jawwaad Taylor (znany ze swojego solowego projektu Jawwaad i projektu Shape Of Broad Minds, perkusista Stefan Gonzalez (Akkolyte, Curtis Clark Trio), oraz  Frank Rosaly, współpracownik takich muzyków jak Peter Brötzmann, Jeff Parker, Roscoe Mitchell, Thurston Moore i Louis Moholo.

Inspiracją dla nazwy był projekt społecznościowy dla nastoletnich matek w Houston (Project Row Houses), a jeden z współzałożycieli tego projektu, uznany rzeźbiarz Jesse Lott, jest autorem oprawy graficznej drugiej płyty zespołu, Morose (Super Secret Records, 2018). W wywiadzie dla Glide Magazine, Ingebrigt Håker Flaten mówi: “wiele się zmieniło od czasu, gdy zainicjowałem ten zespół w 2012 roku (…) Stworzyłem potwora i czas go wypuścić”.

THE YOUNG MOTHERS 

Ingebrigt Håker Flaten – (NO) – kontrabas, gitara basowa

Jason Jackson (US) – saksofony

Jawwaad Taylor (US) – wokale, trąbka, elektronika

Jonathan F. Horne (US) – gitara, wokale

Stefan Gonzalez (US) – wibrafon, perkusja, wokale

Frank Rosaly (US) – perkusja

 

BILETY : 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

Uczniowie i studenci szkół oraz uczelni muzycznych, a także studenci muzykologii bilety na każdy z koncertów mogą kupić w cenie 10 zł (wstęp za okazaniem legitymacji).

 

DATA: 4.11

MIEJSCE: ALCHEMIA, ul. Estery 5

GODZINA: 20.00

 

 

Dodaj komentarz