The Resonance Ensemble – wieczór IV

22 lis 19:00
3182 dni temu piątekAlchemia
The Resonance Ensemble – wieczór IV
Po dwu latach przerwy powraca Resonance Kena Vandermarka – grupa ucieleśniająca jedną z najważniejszych idei festiwalu – kreowania artystycznych zdarzeń pomiędzy artystami pochodzącymi z różnych krajów.

Przez sześć lat istnienia, ten amerykańsko-szwedzko-ukraińsko-polski zespół, stał się jednym z najważniejszych regularnie działających, improwizujących, dużych ansambli na światowej scenie.

Urodził się jednak tu, w Krakowie, tutaj też dokonał swoich pierwszych nagrań, utrwalonych zresztą przez krakowską Not Two Records w imponującym 10 płytowym boxie, dokumentującym zarówno pracę małych formacji, jak i wielki orkiestrowy finał.

Podobnie będzie i tym razem. Resonance powraca na festiwal w odsłonach kameralnych oraz jako wielkoformatowy band, ale już w nieco innym składzie.

Usłyszymy więc starych znajomych sprzed lat m.in. Tima Daisy’ego, Dave’a Rempisa, Michaela Zeranga, Stevea Swella, Mikołaja Trzaskę, a także muzyków mających nieco krótszy staż w słynnej grupie, jak choćby amerykański gitarzysta basowy Devin Hoff czy znany doskonale polskiej publiczności klarnecista Wacław Zimpel.

SKŁAD WIECZÓR IV

  1. Devin Hoff, Mikołaj Trzaska, Michael Zerang
  2. Tim Daisy, Per-Âke Holmlander
  3. Tim Daisy, Dave Rempis, Ken Vandermark, Michael Zergang

 

Bilety 35 zł w przedsprzedaży, 45 zł w dniu koncertu

Tim Daisy (fot.K.Pałetko)

Tim Daisy (fot.K.Pałetko)

Resonance, jako projekt specjalny Krakowskiej Jesieni Jazzowej, od pierwszych koncertów jesienią 2007 roku, poprzez europejską trasę w roku 2009 oraz koncerty w USA w marcu 2011 i występy na festiwalach (m.in. Cormons we Włoszech, St.Johann w Austrii czy Chicago Jazz Festiwal), nieustannie wzbudza zachwyt publiczności i krytyków, a wydawane pod szyldem zespołu płyty (do tej pory ukazały się: płyta winylowa w 2008, box 10CD’s w 2009 oraz kompakty w 2011 i marcu 2012) wszędzie uzyskują najwyższe oceny fachowej prasy.

Tworzą go:

Ken Vandermark (USA) – tenor & baritone saxes, clarinet

Magnus Broo (Sweden) – trumpet

Tim Daisy (USA) – drums

Per-Âke Holmlander (Szwecja) – tuba

Dave Rempis (USA) – tenor & alto saxes

Steve Swell (USA) – trombone

Mark Tokar (Ukraina) – bass

Mikołaj Trzaska (Polska) – alto sax, bass clarinet

Michael Zerang (USA) – drums, percussion

Wacław Zimpel (Polska) – clarinet, bass clarinet

Devin Hoff (USA) – bass guitar

 

Biografia: Tim Daisy

Biografia: Tim Daisy

drums, percussion

Niezwykle utalentowany perkusista Tim Daisy jest jedną z podpór chicagowskiej sceny jazzowej (tzw. młodego Chicago). Tim jest jednym z muzyków, którzy byli przy „narodzinach” Krakowskiej Jesieni Jazzowej.

Dodaj komentarz