SATOKO FUJII / JOE FONDA // REZYDENCJA SATOKO FUJII: DZIEŃ 1

Okrzyknięta jedną z najbardziej kreatywnych free jazzowych pianistek naszych czasów, japońska kompozytorka Satoko Fujii występowała w Krakowie wielokrotnie, za każdym razem oczarowując publiczność.

Jej koncerty z kwartetem KAZE czy Krakow Improvisers Orchestra stały się niezwykle istotnymi punktami w historii Krakowskiej Jesieni Jazzowej. Tym bardziej cieszy fakt, że podczas nadchodzącej edycji Satoko Fujii  zaszczyci nas ponownie, tym razem z dwudniową rezydencją w towarzystwie Joe Fondy, znanego ze współpracy choćby z Michaelem Jefry Stevensem, Archiem Sheppem, Kenem McIntyre, Lou Donaldsonem czy Anthonym Braxtonem. Ten ostatni nazwał go „prawdziwym wirtuozem i kompozytorem najwyższego rzędu”.

Satoko Fujii

Niezwykle dynamiczny i nieszablonowy styl gry tokijskiej pianistki znakomicie znajduje swoje miejsce  nie tylko w jazzie, ale także muzyce współczesnej, tradycyjnej muzyce japońskiej oraz avant-rocku. Stąd mocnymi punktami w jej twórczości są kolaboracje z czołówką japońskiej sceny eksperymentalnej, by wspomnieć tylko Takeharu Hayakawę, Tatsuya Youshidę i Natsuki Tamure, czy z amerykańskimi wirtuozami – Markiem Dresserem i Jimem Blackiem. Swoje sześćdziesiąte urodziny Satoko postanowiła uczcić w niezwykły sposób, wydając tuzin płyt, po jednej w każdym miesiącu swojego jubileuszowego roku. Album Mizu (Long Song Records, 2018), drugi z tych albumów nagrała właśnie z Joe Fondą. Do współpracy doszło też przy piątym z serii, Triad. Portal All About Jazz pisał, że „(…) na albumie nie brakuje ani hipnotycznie dyskretnych momentów, ani szalonych huśtawek”. Na dwóch koncertach w Krakowie z pewnością też będzie ich pod dostatkiem.  

 

Satoko Fujii (JP) – fortepian

Joe Fonda (US) – bass

 

BILETY: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

KARNETY: 50 zł (2 koncerty w ramach REZYDENCJI SATOKO FUJII – tylko w przedsprzedaży do 16.11)

Uczniowie i studenci szkół oraz uczelni muzycznych, a także studenci muzykologii bilety na każdy z koncertów mogą kupić w cenie 10 zł (wstęp za okazaniem legitymacji).

 

DATA: 17.11

ALCHEMIA, ul. Estery 5

GODZINA: 20.00

2 komentarze do “SATOKO FUJII / JOE FONDA // REZYDENCJA SATOKO FUJII: DZIEŃ 1

  1. Pingback: buy viagra

  2. Pingback: service essays

Dodaj komentarz