Projekcja filmu „Soldier of the road”

01 gru 20:15
4253 dni temu sobotaKino KIKA
Projekcja filmu „Soldier of the road”

„Soldier of the road”  to portret Petera Brötzmanna- muzyka, który zaznaczył historię free jazzu i wpłynął na kilka pokoleń muzyków. Film Bernarda Josse powstał z nieodpartego pragnienia słuchania muzyki Petera Brötzmanna na żywo, nagrania jego dźwięków w czasie tworzenia ich, sfilmowania energii i wewnętrznej wolności jaką posiada Peter.

Dla polskiej publiczności nie lada odkryciem może się okazać także fakt, iż Peter urodził się w miejscowości, która obecnie jest na ziemiach polskich, lecz wówczas należała do Niemiec.

Film „Soldier of the road” jest intensywną podróżą zarówno muzyczną jak i dokumentalną. Twórcy filmu z wytrwałością drążą wiele tematów i historii, które wpłynęły na kształt muzyki Brotzmanna, lecz równocześnie dają przestrzeń na bogaty krajobraz muzyczny. Soldier of the Road to wspaniałe przeżycie dla ucha i oka.

Film zawiera fragmenty wielu koncertów różnych składów, które powstały dzięki Brötzmannowi w ostatniej dekadzie (Sonore, Full Blast, Chicago Tentet, Damage is Done).

W filmie pojawiają się także tak znakomite legendy muzyczne jak Han Bennik, Evan Parker czy Fred van Hove dzieląc się wyjątkowymi historiami i wspomnieniami ze wspólnego grania i przyjaźni z Peterem, we wczesnych latach ’70. Film ujawinia także nieznaną stronę portretu Petera Brötzmanna, który jest także malarzem i projektantem. Peter w swoim studio malarskim opowiada jak ta parktyka artystyczna wpływa na jego granie.

Zapraszamy.

„Soldier of the road” – portret Petera Brötzmanna

Reżyseria: Bernard Josse

Wywiady i zdjęcia: Gérard Rouy

Ze specjalnym udziałem: Fred van Hove, Evan Parker, Han Benniek oraz Ken Vandermark, Mats Gustafsson, Joe McPhee, Paal Nilssen-Love, Kent Kessler, Michael Zerang, Johannes Bauer…

Język oryginalny: Angielski i Francuski

Napisy: Polskie

Pokaz odbędzie się w Kinie KIKA ul.Ignacego Krasickiego 18

Bilety do nabycia w Kinie Kika ( 14 zł normalny, 12 zł ulgowy)

Dodaj komentarz