Peter Brötzmann / Steve Noble / Jason Adasiewicz Trio

Na żywo, jak sami muzycy mówią i ci, którzy mieli okazję usłyszeć ich razem, widać wręcz telepatyczne porozumienie. "Niepowtarzalne momenty zbiorowej inspiracji" - podsumował jeden z występów recenzent The Sunday Times.

Połączenie dwóch projektów, w które Brötzmann zaangażował się na przestrzeni ostatnich lat.

Początki współpracy Brötza ze Stevem Noblem sięgają 2010 r. Niemiecki saksofonista zjednoczył wówczas szeregi z perkusistą Noblem oraz kontrabasistą Johnem Edwardsem. Efektem ich współpracy, która rozpoczęła się wraz z elektryzującymi występami w londyńskim Cafe OTO był album „…The Worse The Better” (2010).

Drogi Brötzmanna i Jasona Adasiewicza, czołowego wibrafonisty chicagowskiej sceny muzycznej, przecięły się rok później. Występ na nowojorskim Vision Festival 2011 zaowocował wspólną trasą obu twórców.

Steve Noble

Uczeń nigeryjskiego mistrza perkusji Elkana Ogunde. W latach 80. Występował w zespole Rip Rig + Panic wraz z Neneh Cherry. Noble przejechał wówczas Europę wzdłuż i wszerz, nabierając coraz większej scenicznej wprawy. Od tego czasu Noble miał okazję współpracować z takimi twórcami jak Derek Bailey, Lol Coxhill, Ikue Mori czy Tristan Honsinger. Komponuje także muzykę filmową oraz prowadzi własną oficynę wydawniczą, Ping Pong Productions.

 

Jason Adasiewcz

Związany z chicagowską sceną jazzu, Adasiewicz nie ma sobie równych pośród młodych wibrafonistów. Uznawany wielokrotnie przez krytyków miesięcznika Down Beat za materiał na gwiazdę sceny. Muzyk ma na swoim koncie współpracę z takimi twórcami jak Rob Mazurek’s Exploding Star Orchestra czy Nicole Mitchell Ice Crystal Quartet. Znany jest także z żywiołowych improwizacji.

 

Peter Brötzmann – saxes (D)

Jason Adasiewicz (USA) – vibes                                                           

Steve Noble – drums (GB)

 

Bilety 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu

Biografia: Peter Brötzmann

Biografia: Peter Brötzmann

saksofonista i klarnecista jazzowy, kompozytor i improwizator

Jest jednym z najważniejszych przedstawicieli free jazzu i muzyki improwizowanej. Jego styl cechuje ostry, nieokrzesany ton, oraz liryczność. Energiczny sposób grania improwizacji przez Brötzmanna został nazwany brötzen (niem.), co się przysłużyło do nadania mu przydomku 'najgłośniejszego saksofonisty świata’. Gra również na klarnecie i na węgierskim instrumencie dętym tarogato. Barwa tonu Brötzmanna nie owija niczego w bawełnę, a jego solówki często osiągają dużą intensywność.

Dodaj komentarz