LENCASTRE / KOZERA / TRILLA – KJJ // POSTSCRIPTUM

Dwóch muzyków z Półwyspu Iberyjskiego i jeden reprezentant rodzimej sceny. Poszukiwania muzyczne zaprowadziły ich w niemal każdy zakątek świata, spektrum zainteresowań to dwudziestowieczna awangarda, brzmienia Afryki i Indii, amerykański jazz, ale też doom metal. Łączy ich swobodna improwizacja.

Do fuzji muzycznych fascynacji tria dojdzie na koncercie free-improv na zakończenie Krakowskiej Jesieni Jazzowej // Postscriptum , tradycyjnie na scenie Alchemii.

José Lencastre: saksofon

Zbigniew Kozera: kontrabas

Vasco Trilla: perkusja

Lencastre – improwizator, kompozytor i saksofonista. Jest częścią tętniącej życiem portugalskiej sceny improwizowanej od około 2005 roku i współzałożycielem tamtejszej wytwórni Fonogram Unit. Z Rodrigo Pinheiro, Hernâni Faustino i João Lencastre współtworzy Nau Quartet. W Lizbonie dzieli scenę i nagrywa z większością lokalnych muzyków, od 2017 roku współpracuje również ze sceną amsterdamską.

Kozera – kontrabasista, grający również na marokańskiej lutni guimbri, twórca muzyki mieszkający na co dzień we Wrocławiu. Swoją twórczość opiera na inspiracjach muzyką awangardową XX wieku, amerykańskim i południowoafrykańskim jazzem oraz etniczną muzyką afrykańską. Jego styl gry charakteryzuje się organicznym i mocnym brzmieniem, swobodnym podejściem do rytmu oraz mocno osadzonych ostinatach. W Polsce znany z Into the Roots, Sundogs, Rybicki / Kozera, Wschód, Dominik Strycharski Core.
Trilla – perkusista i improwizator z Barcelony. Zaczął grę na perkusji w wieku dziewiętnastu lat. Początkowo skupiał się na progresywnym rocku i metalu, później zainteresował się muzyką indyjską, afrykańską, jazzem i swobodną improwizacją. Tworzył muzykę różnych gatunków, od popu przez jazz po death metal. Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia albumów, wykorzystuje niekonwencjonalne techniki gry na perkusji, zaangażowany w scenę free-improv.
Godz. 20.00
Klub Alchemia, Estery 5
Bilety: 40 / 50 pln (przedsprzedaż / w dniu koncertu)

Dodaj komentarz