Krakow Improvisers Orchestra & BARTOSZ NALEPA

Kolektyw dobrze znany miłośnikom muzyki improwizowanej. Grupa łączy wiele środowisk – od muzyków akademickich po uznanych freejazzowych eksperymentatorów. Ideą pracy KIO jest improwizacja dyrygowana. Struktura wykonywanego utworu jest otwarta, w związku z czym sama partytura nie musi być z góry ustalona, dając dyrygentowi pole do improwizacji, a muzykom swobodę odczytywania jego znaków. W skrócie – to komponowanie muzyki na oczach publiczności.

KIO powstała z inicjatywy saksofonistki i dyrygentki Pauliny Owczarek, inspiruje się dokonaniami formacji takich jak London Improvisers Orchestra, John Zorn’s Cobra czy Discordian Community Orchestra. Z zespołem współpracowały znakomite postaci ze świata muzyki improwizowanej, m. in. Andres El Pricto Rojas, Patryk Zakrocki, Marta Dramowicz-Wojtacka i Miroslav Tóth. W pamięci widzów Krakowskiej Jesieni Jazzowej z pewnością dobrze utkwiła ich kolaboracja sprzed dwóch lat z japońską mistrzynią fortepianu Satoko Fujii.

Podczas tegorocznej edycji Krakowskiej Jesieni Jazzowej będziemy świadkami prawdziwej interdyscyplinarnej siły improwizacji dyrygowanej. Muzyce towarzyszyć będą obrazy malowane na żywo przez cenionego malarza Bartosza Nalepę. Zapowiada się niezwykle wciągające widowisko, będące wspólną kreacją artystów różnych dziedzin sztuki.

 

Krakow Improvisers Orchestra:

Paulina Owczarek (PL) – dyrygowanie, saksofon altowy

Marcin Bożek (PL) – waltornia

Tomek Chołoniewski (PL) – perkusja

Brianne Curran (AU) – skrzypce

Marta Dramowicz (PL) – fortepian

Sebastian Mac (PL) – gitara

Adam Nyk (PL) – głos

Ernest Ogórek (PL) – gitara basowa

Aleksander Wnuk (PL) – perkusja

Malwina Kołodziejczyk (PL/DEN) – saksofon tenorowy

Wiktor Krzak (PL) – fagot

Liliana Zieniawa (PL) – wibrafon

Bartosz Nalepa – obrazy malowane na żywo

 

DATA: 28.11

MIEJSCE: MUZEUM MANGGHA, ul. Marii Konopnickiej 26

GODZINA: 20.00

 

BILETY: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

KARNETY SERII POLISH IMPROART: 100 zł

Uczniowie i studenci szkół oraz uczelni muzycznych, a także studenci muzykologii bilety na każdy z koncertów mogą kupić w cenie 10 zł (wstęp za okazaniem legitymacji).

 

 

 

Jeden komentarz do “Krakow Improvisers Orchestra & BARTOSZ NALEPA

  1. Pingback: viagra

Dodaj komentarz