Homburger /Guy /Mazur/Niggli

Wieczór specjalny, który wypełnią muzyczne nowości serwowane przez improwizatorów od lat blisko współpracujących z KJJ.
Duet Homburger / Guy razem z ich wieloletnim współpracownikiem Lucasem Niggli zaprezentują efekt tegorocznych sesji nagraniowych z greckiej wyspy Hydra – nowy album „Acanthis” (wydany nakładem wytwórni Maya Recordings) z utworami Barry’ego Guya i György Kurtága. Duet Mazur / Guy zagrają materiał z przygotowywanego albumu „Harmony in Diversity”, na koniec koncertu finałowego – inauguracja nowego trio Guy / Mazur / Niggli.
Homburger – szwajcarska skrzypaczka od lat rozwijająca własny styl na instrumentach barokowych (gra na trzech barokowych skrzypcach w oryginalnym, historycznym stanie). Prowadzi własną wytwórnię płytową Maya Recordings, współpracuje z Barry Guy New Orchestra oraz Blue Shroud Band

Guy – brytyjski kompozytor, improwizator, wirtuoz kontrabasu posługujący się niezliczoną liczbą konwencjonalnych i niekonwencjonalnych technik. Równie dobrze jak w jazzie czuje się w muzyce klasycznej i współczesnej.

Mazur – muzyk i filozof. W swojej pracy twórczo-badawczej w ramach autorskiego projektu „Listening Philosophy” bada przestrzenie styku filozofii Wschodu, swobodnej improwizacji oraz współczesnych aktywności dźwiękowych. Jest autorem muzyki w realizacjach teatralnych (m.in. Narodowy Stary Teatr, Teatr Narodowy w Warszawie)

Niggli – znakomity szwajcarski perkusista i improwizator. Poza działalnością stricte artystyczną, wykłada na Uniwersytecie Artystycznym w Zurychu i działa jako promotor koncertów muzyki współczesnej.

Maya Homburger: altówka

Barry Guy: kontrabas

Rafał Mazur: akustyczna gitara basowa

Lucas Niggli: perkusja

 

Godz. 20.00

Klub Alchemia, Estery 5

Bilety: 40 / 50 pln (przedsprzedaż / w dniu koncertu)

Karnet: 120 pln (obejmujący wszystkie wydarzenia festiwalu)

Biografia: Maya Homburger

Biografia: Maya Homburger

Skrzypaczka. Urodzona i wykształcona w Szwajcarii, w 1986 roku przeniosła się do Anglii, aby dołączyć do English Baroque Soloists Johna Eliota Gardinera, The English Concert Trevora Pinnocka i innych grup instrumentów historycznych. Późniejsze koncerty i nagrania w roli liderki zespołu Chandos Baroque Players oraz założenie własnego Trio Virtuoso sprawiły, że […]

Biografia: Barry Guy

Biografia: Barry Guy

bass, composer, director

Jest wirtuozem kontrabasu, posługującym się niezliczoną liczbą konwencjonalnych i niekonwencjonalnych technik. Równie dobrze jak w jazzie czuje się w muzyce klasycznej i współczesnej.

Dodaj komentarz