Ken Vandermark: Snapshots /KRAKOW JAZZ AUTUMN PREVIEW/

Ken Vandermark - Snapshots (KRAKOW JAZZ AUTUMN PREVIEW). Świetny, drapieżny improwizator, kompozytor doskonale znający historię jazzu, ale czerpiący z wielu innych gatunków. Na stałe związany z Chicago. Był przy narodzinach Krakowskiej Jesieni Jazzowej w 2004 roku, kiedy wystąpił z formacją Vandermark 5.

Od tego czasu towarzyszy festiwalowi, powracając z coraz bardziej złożonymi i zwariowanymi projektami.

Listę swoich solowych nagrań Ken Vandermark otworzył albumem „Furniture Music” jeszcze w 2003 roku, potem wracał do tej formuły wielokrotnie (między innymi na płycie „Mark In The Water”, wydanej przez krakowską oficynę Not Two).

W ramach trasy nawiązującej do tytułu tego kultowego wydawnictwa,  Ken Vandermark wystąpi na kilku solowych improwizowanych koncertach.  W Alchemii posłuchamy wirtuoza improwizacji  już w niedzielę w ramach wydarzenia Krakow Jazz Autumn Preview, stanowiącego rozgrzewkę przed listopadowym programem 16. Krakowskiej Jesieni Jazzowej.

31 października (niedziela)
g. 20.00
Klub Alchemii

Bilet: 35 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu

Krakow Jazz Autumn Preview

Biografia: Ken Vandermark

Biografia: Ken Vandermark

Od kilku lat, jeden z najważniejszych muzyków współczesnego jazzu. Rewelacyjnie sprawny saksofonista (przede wszystkim tenorowy) i klarnecista (przede wszystkim basowy). Jego gra na obu tych instrumentach, powoduje, że znaleźć się on powinien pośród najwybitniejszych przedstawicieli obu tych instrumentów we współczesnym jazzie. Winien być jednak postrzegany także jako animator jazzowej sceny. Wielość projektów, które prowadzi doprawdy imponuje.

Dodaj komentarz