KEN VANDERMARK RESIDENCY – „Unexpectable” FINAŁ

Wszyscy sympatycy muzyki improwizowanej powinni z pewnością zarezerwować bilety na ostatni dzień rezydencji.

11 listopada na scenie z Kenem Vandermarkiem wystąpią członkowie wpływowej, legendarnej brytyjskiej grupy AMM: Eddie Prévost i John Tilbury.

75-letni Prévost to perkusista i perkusjonalista, jeden z członków-założycieli AMM. Do istniejącego od 1965 r. zespołu, pianista John Tilbury, wybitny interpretator dorobku Mortona Feldmana, dołączył na stałe w 1980 r., Wcześniej współpracował jednak z AMM, podobnie jak wiolonczelista Rohan de Saram, a w trakcie całego okresu istnienia grupy także tacy muzycy, jak Evan Parker, John Butcher, Lawrence Sheaff czy Christopher Hobbs. Śmiałe i fascynujące słuchaczy i krytyków podejście do dźwięku, uczyniło z AMM prekursorów muzyki improwizowanej i improwizacji elektroakustycznej i zainspirowało kolejne pokolenia muzyków.

Dziś nie ma już wielu okazji usłyszeć Eddie’go Prévosta i Johna Tilbury’ego na żywo. Krakowski występ będzie rzadką sposobnością, żeby uczestniczyć w koncercie wybitnych, zasłużonych dla muzyki improwizowanej Brytyjczyków. Wieczór zamknie zaś występ tria DKV (Drake/Kessler/Vandermark) z udziałem innej legendy sceny jazzowej i improwizowanej. Do tria dołączy bowiem Joe Phee.

 

SKŁAD:

Mette Rasmussen (DNK) – saxes                                             

Eddie Prévost (GBR) drums

John Tilbury (GBR) – piano

Steve Noble (GBR) – drums

John Butcher (GBR) – reeds

Nate Wooley (USA) – trumpet

Joe McPhee (USA) – tenor sax, pocket trumpet

Ikue Mori (JPN) – piano

Hamid Drake (USA) – drums

Kent Kessler (USA) – bass

 

set 1: Eddie Prévost / John Tilbury / Ken Vandermark trio

set 2: DKV & Joe McPhee

 

Bilety: 50 zł przedsprzedaż, 60 zł w dniu koncertu

KARNET 140 pln

2 komentarze do “KEN VANDERMARK RESIDENCY – „Unexpectable” FINAŁ

Dodaj komentarz