Clayton Thomas / Christian Marien / Gerard Lebik

29 paź 20:30
3921 dni temu wtorekAlchemia
Clayton Thomas / Christian Marien /  Gerard Lebik
Berlińsko-Wrocławski projekt zainicjowany przez saksofonistę Gerarda Lebika nawiązujący do takich gatunków jak Free Improv, Free Jazz, EIA. Kooperacje muzyków cechuje wyjątkowy sposób narracji muzycznej oparty na kolektywnej wolnej improwizacji eksplorującej tak obszary muzyki diatonicznej, jak i nowatorskie poszukiwania w kontekście sonorystyki wykorzystującej rozszerzone techniki gry na instrumentach akustyczny.

Clayton Thomas

Kontrabasista, kompozytor i performer, grający także na instrumentach elektronicznych. Urodził się w Sydney w 1976 ale od kilku lat mieszka w Berlinie. Uczeń Wilbera Morrisa i Petera Kowalda.

Niezwykle aktywny na europejskiej scenie jazzowej.

Współtwórca wielu grup grających jazz i free improv: Trio AUS (wraz z Johannesem Bauerem i Tony’m Buck’iem), HAMMERIVER (z Clare Cooper, Chrisem Abrahamsem, Tobiasem Deliusem, Christoferem Kurzmannem, Wernerem Dafeldeckerem), CODE (z Kenem Vandermarkiem, Maxem Naglem & Wolfgangiem Reisingerem), The Astronomical Unit (z Matthiasem Mullerem & Christianem Marienem), Creoles (z Jimem Denley’em) i wiele, wiele innych.

Koncertował i nagrywał m.in. z Kenem Vandermarkiem, Paulem Lovensem, Peterem Brotzmannem, Sonny Simmonsem, Evanem Parkerem, Anthea Caddym, Andre Vidą, Stevem Heatherrm, Magda Mayas, Chrisem Heenanem, Matthiasem Mullerem, Manon-Liu Winter, Hannes Loeschel, Sherif and Christine Sehnaoui, Franzem Hautzingerem, Mikołajem Trzaską i The Ex.

http://doubleclayton.blogspot.com/

 

Christian Marien

Christian-MarienStudiował muzykę w Amsterdamie i Berlinie.

Od 2000 roku mieszka w Berlinie i jest częścią wielu projektów (Superimpose, The Astronomical Unit, Computerband, Miss Platnum), wydawaje płyty pod na etykietą takich labeli jak „Leo-records” lub „Jazzwerkstatt” , występował w całej Europie i Stanach Zjednoczonych.

Kładzie szczególny nacisk na współpracę z tancerzami, aktorami i malarzami łącząc muzykę z innymi formami ekspresji artystycznej, zwłaszcza w ramach projektu „Ritsche, Zast & Marien” czego efektemsą liczne spektakle i wystaw.

http://www.christianmarien.de/

 

 

Gerard Lebik

Gerard-lebikTworzy dźwięk i muzykę przez improwizację, notacje muzyczną oraz manipulowanie materiałem dźwiękowym stosując media akustyczne i elektroniczne takie jak : saksofon, klarnet kontraltowy, generatory fal akustycznych, obiekty elektroakustyczne, video feedback, software.

W 2007 ukończył Wrocłwaską Akademię Muzyczną. Zaczynając od muzyki klasycznej przez jazz, free improvisation dociera do muzyki eksperymentalnej, sound artu i noise’u

Współpracował i występował: Eryck Abecassis, Kazuhisa Uchihashi, Rob Mazurek, Keith Rowe, Brian Labycz,Hernani Faustino, Gabriel Ferrnandini, Noritaka Tanaka, Bettina Wenzel, hans w koch, Joker Nies, Jaimie Branch, Anton Hatwich, Marc Riordan, Sebastian Meissner, Pawel Janicki

http://www.gerardlebik.com

http://zopan.bandcamp.com

Bilety 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu.

Dodaj komentarz