FIGA

Intuitywne trio improwizatorek. Ich estetyka muzyczna oscyluje między współczesną europejską kameralistyką a sound artem. Zespół powstał w 2022 roku i zajmuje się spontaniczną kreacją dźwięków. Nawiązuje i czerpie inspirację z legendarnej Feminist Improvising Group.

Gosia Zagajewska: głos 
Paulina Owczarek: saksofony 
Anna Jędrzejewska: fortepian i elektronika 

Zagajewska – wokalistka i poetka. Przez kilka lat współtworzyła Warsaw Improvisers Orchestra, jest założycielką wielokulturowego kolektywu Andakali Goveyu, współpracuje z zespołem Word-Sound-Pool.

Owczarek – saksofonistka i improwizatorka, założycielka Krakow Improvisers Orchestra, w której gra oraz dyryguje grupą improwizujących muzyków. Główne pola zainteresowań: muzyka swobodnie improwizowana i współczesna kameralistyka. Zaangażowana w działania na styku muzyki improwizowanej i malarstwa, pantomimy, filmu oraz poezji.

Jędrzejewska – kompozytorka, reżyserka i autorka projektów multimedialnych. Jedna z najbardziej synkretycznych polskich artystek, tworzy sztukę opartą na improwizacji i współczesnych zdobyczach sztuki europejskiej.

 

Godz. 20.00

Klub Alchemia, Estery 5

Bilety: 40 / 50 pln (przedsprzedaż / w dniu koncertu)

Karnet: 120 pln (obejmujący wszystkie wydarzenia festiwalu)

Dodaj komentarz