Terrie Ex / Vandenmark / Dymny / Wnuk

Set 1

Michał Dymny: gitara
Aleksander Wnuk: perkusja

Duet wytrawnych, krakowskich improwizatorów, mistrzów kolorystyki dźwiękowej i spontanicznej kreacji. Co czeka nas na koncercie? Nie wiadomo. Może będzie głośno, może cicho, wolno, a może szybko. Na pewno nie będzie zimno i drogo. Warto wpaść do Alchemii i przekonać się o tym na własnej skórze.

Dymny – muzyk improwizator. Gra na gitarze elektrycznej, na której wykształcił indywidualny styl oparty między innymi na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentu. Współuczestniczył w przedsięwzięciach organizowanych przez krakowski kolektyw Improvising Artists, w projektach o nazwie Entropy oraz Process – Laboratory of Intuition. Obecnie angażuje się w liczne inicjatywy związane z improwizacją kolektywną, komponuje muzykę teatralną i filmową.

Wnuk – multiperkusista, performer, improwizator, twórca dźwiękowy i doktor sztuki. Specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej, eksperymentalnej, jako solista i kameralista. Jego zainteresowania repertuarowe ogniskują się wokół muzyki multiperkusyjnej i intermedialnej. Zaangażowany w projekty dla teatru dramatycznego („Art of Living”, Narodowy Stary Teatr), swobodnej improwizacji i instrumentalnego performance (Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble, Krakow Improvisers Orchestra).

 

Set 2

Terrie Ex: gitara elektryczna

Ken Vandenmark: saksofon

Duet bliskich przyjaciół, występujących wspólnie na scenie od lat. Dwie muzyczne skrajności – żywiołowy Terrie i uporządkowany Ken w jakiś sposób potrafią wypracować wspólny muzyczny język. Ich koncerty to żywiołowy spektakl, pełen energii, nagłych zwrotów i błyskotliwego poczucia humoru. Jak opisuje to Ken: Improwizacja Terrie’go wprowadza mnie w kontekst, w którym większość znanych mi języków muzycznych nie działa, ich „słownictwo i gramatyka” są dla mnie całkowicie nowe, więc podczas grania z nim jestem nieustannie zmuszany, by próbować i wymyślać nowe techniki i metody artykulacji, aby wyrazić siebie.

Vandermark  jeden z najbardziej twórczych przedstawicieli chicagowskiej muzyki improwizowanej, rewelacyjnie sprawny saksofonista (przede wszystkim tenorowy) i klarnecista (przede wszystkim basowy). Z KJJ związany od początku istnienia festiwalu.

Terrie Hessels (Terrie Ex)  gitarzysta, współzałożyciel holenderskiej grupy The Ex, fundator wytwórni TERP, zaangażowany w projekty muzyki improwizowanej.

 

Godz. 20.00

Klub Alchemia, Estery 5

Bilety: 40 / 50 pln (przedsprzedaż / w dniu koncertu)

Karnet: 120 pln (obejmujący wszystkie wydarzenia festiwalu)

 

Dodaj komentarz