DAMASIEWICZ / WÓJCIK – KJJ // POSTSCRIPTUM

Piotr Damasiewicz: trąbka, fisharmonia, głos, perkusja

Kuba Wójcik: gitara, elektronika

Duet powstał z potrzeby eksploracji sonorystycznych przestrzeni, gdzie każdy dźwięk ma znaczenie, a całość przyjmuje postać muzycznej medytacji. Intrygujące połączenie brzmienia trąbki i gitary, wzbogacone o całą gamę perkusjonaliów, wokaliz i elektroniki, otwiera wielowymiarową przestrzeń do artystycznych poszukiwań. Opowieść którą kreują, łączy w sobie duchowość i mistycyzm ze współczesnym, awangardowym podejściem do improwizacji. Album „Diavolezza”, którego premiera towarzyszy koncertowi, jest efektem ich spotkania podczas rezydencji artystycznej w górskiej miejscowości Poschiavo w Alpach Szwajcarskich. Wysokogórski krajobraz oraz lokalne legendy związane z miejscami które odwiedzali, stały się bezpośrednią inspiracją dla ich muzycznych działań. 

Damasiewicz – kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista, edukator, podróżnik oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych. Oprócz studiów gry na trąbce kształcił się w zakresie kontrabasu, fortepianu, klasycznego śpiewu – w tym chorału gregoriańskiego. Studiował
dyrygenturę chóralną i kameralną, aranżację i kompozycję. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX-wiecznej muzyki klasycznej, muzyki etnicznej, muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej i eksperymentu. 

Wójcik – gitarzysta i kompozytor. Twórca projektów z pogranicza jazzu i awangardy: Minim feat. Sainkho, Mad Ship, Damasiewicz / Wójcik, Kuba Wójcik’s Threak (feat. Bruun & Davidsen), a także avant-popowego duetu z Karoliną Beimcik – Karya. Jego debiutancka płyta Minim Experiment – Dark Matter uznana została za Debiut Roku 2016 wg Polish Jazz Blog. Jest współzałożycielem KOLD Fundacji i organizatorem Spontanicznych Kompozytorskich Spotkań.

 
Godz. 20.00
Klub Alchemia, Estery 5
Bilety: 40 / 50 pln (przedsprzedaż / w dniu koncertu)

Dodaj komentarz