AEG urzeczywistnił pomysł stworzenia własnego serwisu poświęconego „jazzowi i okolicom” w roku 2002. Nazwał go Diapazon.pl. Stał on się w krótkim czasie najważniejszym serwisem w swej specjalności. Zgromadził materiały encyklopedyczne i archiwalne, recenzje płytowe, przedruki najciekawszych artykułów z różnych tytułów prasowych, unikalne zdjęcia. Do dziś Diapazon jest jednym z niewielu polskich źródeł wiedzy o szeroko pojętym jazzie.
Był jego redaktorem przez ponad 7 lat. Przez wszystkie te lata jako jednoosobowa redakcja opracowywał nadesłane teksty, korespondował ze współpracownikami, czytelnikami, śledził najciekawsze wydarzenia i starał się o nich informować. Równocześnie znajdował czas dla przyjaciół, na słuchanie muzyki, koncerty, wydarzenia sportowe, filmy, książki, opiekę nad zwierzętami.
Prowokował kontrowersyjne dyskusje i ostre spory. Stworzył możliwość komentowania na gorąco zamieszczanych materiałów, dzięki czemu skupił wokół siebie grupę zapalonych fanów, zwłaszcza wyznawców free jazzu i szeroko rozumianej muzyki improwizowanej.
Był pierwszym dyrektorem krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej” i pierwszym redaktorem naczelnym jej krakowskiego wydania. Do organizacji oddziału przystąpił w listopadzie 1989 r., by 2 lutego 1990 r. doprowadził do wydania pierwszego numeru lokalnego wydania „GW” (drugiego po kieleckim w kraju) wówczas pod nazwą „Gazety w Krakowie”. W 1993 roku stworzył tygodnik „Szczegółowy Magazyn o Krakowie SMOK” – kompendium informacji o życiu kulturalnym w Krakowie, pracował w „Oficynie Literackiej” oraz kierował działem wydawniczym Fundacji Międzynarodowe Centrum Rozwoju Demokracji.
AEG prowadził również internetowe wydanie pisma Ruch Muzyczny poświęcając się swej drugiej muzycznej pasji – muzyce poważnej.
Pracował w portalu Onet.pl, gdzie przez kilka lat prowadził serwis rozrywkowy, w skład którego wchodziły działy muzyki popularnej, jazzowej i klasycznej oraz dział filmowy. W portalu tym prowadził również serwis Kultura Paryska. Niezwykle ważna była dla niego możliwość zorganizowania i przeprowadzenia jedynego internetowego czatu z Jerzym Giedroyciem. Spotkanie to odbyło się w Maisons-Laffitte na miesiąc przed śmiercią Redaktora paryskiej „Kultury”.
Gdy w czerwcu 2009 roku poddał się operacji serca, Diapazon przeszedł – mówiąc Jego własnymi słowami – w stan „hibernacji”.
Zmarł 19 listopada 2009 w Krakowie. Miał 52 lata.
Mówiąc Jego słowami „doświadczenia rezonują”, dlatego pamięć o AEG jest dla nas ważna.
„Zawsze cechował go obiektywizm i chęć pokazania szerokiego spektrum jazzu.”
Marek Winiarski